مدلی را که قصد دارید بصورت سه بعدی پرینت شود، آپلود کنید
نوع ماده مورد نظر خود را برای پرینت سه بعدی انتخاب کنید و تمام!
ما محصول شما را بصورت سه بعدی پرینت کرده و آماده ارسال می‌کنیم
محصول سه‌بعدی پرینت شده ‌خود را دریافت کنید

تعرفه قیمت و هزینه انجام پرینت سه بعدی

هزینه پرینت سه بعدی، تعرفه پرینت سه بعدی و یا به عبارت بهتر، قیمت انجام پرینت و چاپ سه بعدی، معمولا بر اساس میزان ساعت کاری که پرینتر سه بعدی، درگیر پرینت محصول بوده است، محاسبه می‌شود.

زمانی که فایل مورد نظرِ شما را جهت پرینت سه بعدی دریافت نمودیم، درون نرم افزار کار با پرینتر سه بعدی قرار داده و این نرم افزار بصورت خودکار و بر اساس پارامترهایی همچون «سرعت پرینت»، «دقت لایه‌های پرینت»، «ضخامت تعیین شده برای دور محصولِ در حالِ پرینت»، «میزان چگالی (دانسیته) و تراکمِ درون محصولِ در حالِ پرینت» و غیره، مدت زمان دقیقِ اجرای عملیات پرینت سه بعدی را محاسبه می‌نماید.

بنابراین بعد از آنکه از طریق صفحه سفارش پرینت سه بعدی ما، فایل خود را برای ما ارسال نمودید، می‌توانیم با توجه به مدت زمان کارکرد پرینتر سه بعدی برای انجام چاپ فایل شما، هزینه و قیمت محصول شما را برآورد نموده و با تماس با شما به اطلاع شما برسانیم.

 هزینه پرینت سه بعدی در ایران چیزی حدود ۱۵ تا ۳۵ هزار تومان در ساعت بوده و این اختلاف قیمت، می‌تواند به دلیل استفاده از دستگاه‌های صنعتی یا غیر صنعتی چاپ سه بعدی باشد.

دستگاه‌های پرینت سه بعدی‌ صنعتی که اروپایی هستند از دستگاه‌های چینی که غیر صنعتی هستند دقت بیشتری دارند. البته هزینه‌ی تولید محصول سه بعدی که شامل مواد مصرفی هم هست در پرینترهای سه بعدی صنعتی به مراتب بالاتر از پرینترهای سه بعدی چینی است و در نتیجه کیفیت خروجی بالاتری نسبت به پرینترهای سه بعدی چینی دارد.

بنابراین رازِ اینکه وقتی مشتری یک فایل را برای پرینت سه بعدی به چندین شرکت ارسال می‌کند و با فرض اینکه تمام این شرکت‌های خدمات پرینت سه بعدی قیمت و هزینه پرینت را مثلا ۱۰ هزار تومان عنوان می‌کنند اما در آخر هزینه‌ی پرینت سه بعدی متفاوتی را برای همان فایل از این شرکت‌ها دریافت می‌کند.

پس نباید این سوال پیش آید که چگونه با تعرفه‌ی قیمت ساعتی ۱۰ هزار تومانِ چاپ سه بعدی در تمامِ این شرکت‌ها، چرا هر شرکت قیمت متفاوتی را اعلام کرده است.

و جالب‌تر اینکه با تغییر هر کدام از پارامترها در پرینتر سه بعدی، ساعت اجرای پرینت توسط پرینتر سه بعدی، تغییر می‌کند. برای مثال اگر سرعت پرینت از ۴۰ به ۵۰ تغییر کند ممکن است چندین ساعت از زمان پرینتِ فایل، کاهش یابد و مثلا اگر چگالی یا دانسیته از ۲۰ درصد به ۵۰ درصد قرار گیرد، حتما مدت زمانِ عملیاتِ پرینت سه بعدیِ محصول افزایش می‌یابد، پس در قیمت تاثیر گذار خواهد بود.

بنابراین لازم است برای گرفتن تصمیم صحیح درباره ارائه‌ی یک فایل به شرکت، پارامترهای مختلف را در نظر بگیرید تا محسابه‌ی قیمت واقعی بصورت صحیح انجام گیرد. پس اینکه یک شرکت هزینه‌ی کمتری برای انجام خدمات پرینت سه بعدی اعلام می‌کند، نمی‌تواند معیار مناسبی برای مقایسه باشد. چون حتما در کیفیت و دقت کالای سه بعدی پرینت شده‌ی شما موثر خواهد بود.

اگر بخواهیم بصورت خلاصه بگوییم: این پارامترها در کیفیت و دقت پرینت سه بعدی محصول شما بسیار مهم است:

پارامترهای مهم و اصلی در کیفیت و دقت پرینت و چاپ سه بعدی

  1. ضخامت لایه پرینت: این پارامتر عموما از ۵۰ میکرون تا ۳۰۰ میکرون قابل تنظیم بوده و این میزان هر چقدر کمتر باشد کیفیت و دقت بالاتر و در نتیجه هزینه بیشتری را در پرینت سه بعدی محصول نهایی ایجاد می‌کند.
  2. مقدار چگالی یا دانسیته: این پارامتر عددی بین صفر در صد تا ۱۰۰ در ۱۰۰ قابل تنظیم است. اگر این پارامتر را ۱۰۰ در ۱۰۰ در نظر بگیریم، حجم درونی محصول پرینت شده کاملا توپُر خواهد شد و این حالت برای قطعاتی است که قرار است بعد از پرینت شدن، اعمالی مثل ماشین‌کاری و غیره روی آنها انجام گیرد. عموما میزان چگالی یا دانسیته در پرینت سه بعدی، عددی بین ۱۰ تا ۳۰ درصد در نظر گرفته می‌شود که هرچه این درصد بیشتر باشد، استحکامِ محصولِ پرینت شده بیشتر و در نتیجه هزینه و قیمت نیز افزایش خواهد یافت.
  3. ضخامت دیواره کار: معمولا یک تا سه لایه برای دیواره محصول در نظر گرفته می‌شود. بنابراین این پارامتر در مستحکم شدن محصول در مقابل ضربه یا شکسته شدن، تاثیر مهمی دارد و کاملا واضح است که تعداد دیواره تاثیری مستقیم در قیمت و زمان عملیات پرینت سه بعدی دارد.

خُب! حالا با داشتن این اطلاعات، بهتر می‌توانید علت تفاوت در هزینه پرینت سه بعدی یک محصول را توسط شرکت‌های مختلف درک کنید. بنابراین خوب است که هنگام ارسال فایل برای دریافت قیمت هزینه چاپ سه بعدی، موارد بالا را ذکر کنید تا بتوانید به درستی قیمت‌ها را مقایسه نمایید.

مثلا در هنگام ارسال فایل خود به ما می‌توانید ذکر کنید: «فایل ارسالی من را با ضخامت لایه‌ی ۱۰۰ میکرون و چگالی ۳۰ درصد و تعداد دیواره‌ی یک لایه محاسبه کنید»

 

 شرکت پرینت سه بعدی سرو